پرسش جواد: سلام مطمئنا وجود چنین امکانی در ایران ...

پرسش جواد:

سلام مطمئنا وجود چنین امکانی در ایران باعث خوشحالی هست. اونم برای شرکتهایی تو ایران که هنوز یه شبکه درست و درمون ندارن. برای یه شرکتی داینامیکز سی ار ام رو می خواستم راه بندازم.(در واقع برای این کار استخدام شده بودم) شرکت داخل یک ساختمونی بود که چهار طبقه بود داخل هر طبقه هم یک یا دو تا مودم گذاشته بودندو همه  از طریق این مودم ها به اینترنت وصل میشدند (یک شعبه هم یه جا دیگه داشتن). رئیس شرکت هم به شدت با شبکه کردن مخالف بود و حاضر به پرداخت هزینه اجاره vps و سرور هم نبودند. چقدر سخت بود اون روزها. اما ... آیا وجود چنین امکانی تو کشوری که در زمانهای مختلف به دلایلی از جمله انتخابات و ... دچار اختلال میشه منطقی هست!!! باور اینکه قطعی اینترنت باعث چند صد ساعت هرز رفتن نیروی کار توی یک شرکت یا سازمان باشه برای عده ای سخت هست.

پاسخ:

جواد عزیز
با سپاس از پیغام شما، درک می کنم که هنوز بسیاری از شرکتها و سازمانهای ایرانی به چنین بلوغی نرسیده اند، اما پرسش من این است که آیا ما باید صبر کنیم تا آنها به این بلوغ برسند و بعد کار را آغاز کنیم، یا به عنوان متخصصان و مشاوران فناوری اطلاعات وطیفه ی ماست که به آنان کمک کنیم تا با این ابزارهای نوین و مزایای آن برای کسب وکارشان آشنا شوند؟ صادقانه بگویم به نظرم این وضعیت، از کم کاری بنده و شماست و اینکه شاید خودمان به راهکارمان به طور جدی باور نداریم
...
از طرف دیگر، در مقابل چنین مدیرانی که شما مثال زده اید، من هم مدیران باهوش، تحصیلکرده و جوان زیادی را دیده ام که بطور کامل با این فناوری ها و مفاهیم آشنا هستنند و اکنون از مشتریان کلودافزار هستند.
دوست عزیز به جای پراکندن تحم بدبینی و نا امید کردن کسانی که در چنین شرایط دشواری، دست به کاری زده اند، بهتر است که آستین ها را بالا بزنیم و با امید، به ساختن کشورمان مشغول شویم.
پیروز باشید و به امید سربلندی ایران عزیز
حقیقت ثابت

/ 0 نظر / 77 بازدید