دردسرهای پارتنری مایکروسافت در ایران!

نمی‌دانم چرا این موضوع که کلودافزار پارتنر مایکروسافت است، اینهمه پرسش و داستان برای ما درست کرده؟!  روزی نیست که ایمیلی و یا پیغامی از دوستی یا رقیبی! نگیرم که "اگر راست میگی گواهینامه مایکروسافت رو نشون بده! " البته می‌توان حدس زد که برخی از این‌ها شیطنت یکی از رقبا است. 

من ذر دو شرکت پارتنر گولد (Gold) مایکروسافت کار کرده‌ام و تا حالا نشنیده‌ام و ندیده‌ام که از آنها هر روز مدرکشان را طلب کنند! آنچه برای مشتری در وهله نخست اهمیت دارد در واقع سابقه، تخصص و اعتبار شرکت است نه اینکه پارتنر جایی باشد یا نباشد. پارتنر شدن هم چیز پیچیده‌ای نیست، اگر شما هم مثل بنده و تیم کلودافزار کمی سابقه، تجربه و گواهینامه مرتبط و البته یک آدرس در خارج از کشور داشته باشید می‌توانید پارتنر هر شرکتی که خواستید بشوید. اما افسوس که قطع ارتباط ما با دنیا چنین عقده‌هایی را در برخی از رقبا ایجاد کرده است، و پیش خود فکر می‌کنند "حالا که ما نمی‌توانیم بشویم، پس بگذار آنکه شده است را بی‌اعتبار کنیم."...

دوستان عزیز،‌ مایکروسافت تا جایی که من می‌دانم و تحقیق کردم گواهینامه‌ای مبنی بر پارتنر بودن به همراه امضای بیل گیتس!؟ یا استیو بالمر! ذیل آن صادر نمی‌کند. پس از احراز شرایط پارتنری که خودش داستان دیگری است، شما به عضویت شبکه پارتنرهای مایکروسافت یا Microoft Partner Network در خواهید آمد.

با این عضویت شما به مجموعه بینظیری از منابع به‌روز آموزشی، تخفیفات، مواد بازاریابی و فروش و مطالب فنی و جدیدترین فناوری‌های مایکروسافت دسترسی خواهید داشت.

به رغم اینکه مایکروسافت گواهی‌ای در این زمینه ارائه نمی‌کند، اما برای اینکه خیال دوستان بنده از این بابت آسوده بشود،‌ من تصویر صفحه اول شبکه پارتنر مایکروسافت را اینجا می‌گذارم. همانطور که مشاهده میکنید Cloud Afzar به شماره 4137189 عضو شبکه پارتنرهای مایکروسافت است.

ایکاش دوستان شکاک و بدبین بنده، به جای دقت در این موارد کم اهمیت و ایجاد دردسر بی‌مورد و انرژی منفی برای من و همکاران عزیزم در کلودافزار، به ما دلگرمی می‌دادند و ما را تشویق می‌کردند تا خدمات بهتری را طراحی و عرضه کنیم.

ارادتمند

حقیقت ثابت

/ 0 نظر / 95 بازدید