سیستم تایم شیت مایکروسافت و سازمان مدیریت صنعتی

امروز مایکروسافت امکان دسترسی به سیستم تایم شیت و مدیریت مخارج پروژه را فراهم کرد و رسماً عضو شبکه مشاوران و پیمانکاران مایکروسافت شدم.

چند نکته در مورد سیستم تایم شیت مایکروسافت:

1- دقیقاً برایم مشخص کرده اند که بر روی کدام فعالیت ها و حتا چند ساعت باید کار کنم، و بیشتر از آن نمیتوانم مایکروسافت را شارژ کنم - یعنی اضافه کاری نداریم.

2- تایم شیت را باید حتماً در پایان هفته تکمیل کنم در غیر اینصورت مبلغی پرداخت نخواهدشد.

3- تحویل دادنی های پروژه کاملاً مشخص است و بر اساس متدولوژی Sure Steps مایکروسافت است. دسترسی به سایت متدولوژی را هم به من داده اند.

4- یک سایت پروژه هم راه انداخته اند که مبتنی بر شیرپوینت است تا اسناد و محتوای پروژه آنجا گردآوری شود.

ناخودآگاه یاد سیستم تایم شیت و مدیریت پروژه سازمان مدیریت صنعتی افتادم، آنجا هم باید تا پایان وقت اداری چهارشنبه تایم شیت مان را پر می کردیم با چند تفاوت:

- اصلاً فعالیت های پروژه مشخص نشده بود، تنها به عنوان پروزه شارژ می کردیم.

- چون برنامه‌ی پروژه‌ی جدی‌ای وجود نداشت اصلاً معلوم نبود که کارشناس یا مشاور چند ساعت می تواند شارژ کند.

- بعضی ها اصلاً پر نمی کردند و نمی دانم که بعد چه اتفاقی می افتاد.

- هیچ متدولوژی فراگیری وجود نداشت، بنابراین برای هر پروژه هر مشاور از نو متدولوژی و تحویل دادنی ها را احتراع می کرد.

- اگر هم احیاناً تحویل دادنی ها را به موقع تحویل نمی دادی اتفاق خاصی نمی افتاد به جز آنکه ممکن بود صدای کارفرما در بیاید.

و در انتها جالب تر از همه، مدیران از سیستم تایم شیت گزارش عملکرد و هزینه/درآمد می گرفتند و مشاوران بر اساس آن پاداش می گرفتند!؟...تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل...

چند بار تلاش کردم، به تنهایی یا با کمک برخی از همکاران، این سیستم داغان را با سیستم مدیریت پروژه مایکروسافت (EPM) جایگزین کنیم که به هیچ جا نرسیدیم، یادم هست بعد از کلی تلاش و هزینه که سرور و سیستم رو نصب و راه اندازی کردیم و ساعت ها نشست های آموزشی گذاشتیم، بعد از مدتی که به سازمان برگشتم، فهمیدم دوستان کل آن سرور را پاک کرده بودند و اون همه هزینه و تلاش بر باد رفته بود. یکی از خاطرات کاری بدم همین به نتیجه نرسیدن پیاده سازی EPM در سازمان است، وقتی یادم می آید چقدر وقت و انرژی گذاشتم و چقدر خود سازمان هزینه بایت سخت افزار و نرم افزار کرد، چقدر نشست ها و کارگاه های مرتبط گذاشته شد، اما آخزش همه را پاک کردند، از شدت عصبانیت به خودم و سازمان لعنت می فرستم.

افسوس و هزار افسوس ...

/ 1 نظر / 127 بازدید
NextHoliday.ir

وبلاگ جالبی دارین. به ما هم سر بزنید اگه خوشتون اومد یه رای مثبت تو جشنواره وب هم بهمون بدین. ممنون