Microsoft Dynamics CRM Online in Iran

اینجا که درگیر پروژه‌های پیاده سازی CRM هستم، هر روز می‌بینم که شرکت‌ها به مدل "نرم‌افزار به عنوان خدمت" یا SaaS تمایل بیشتری نشان می‌دهند و گزارش‌های صنعت نیز رشد چشمگیری را به ویژه در زمینه نرم‌افزارهای آنلاین CRM پیش‌بینی می‌کند.

این تمایل و رغبت شدید اصلاً بی‌دلیل نیست، مزایایی که این روش جدید ارائه‌ی نرم‌افزار برای شرکت‌ها در بردارد، آنچنان موجه و اقتصادی است که شرکت‌ها مقاومت زیادی برای مهاجرت به این مدل نمی‌کنند. 

وقتی سال‌ها پیش در مقالات علمی IBM این مطلب را خواندم اعتراف می‌کنم که اصلاً تصور نمی‌کردم که این مدل به این سرعت و سهولت جا بیافتد. در واقع IBM یک دهه پیش‌تر با مطرح کردن پردازش در نقطه‌ی تقاضا (On-demand Computing) که بعدها شد پردازش ابری (Cloud Computing) نقش مهمی در شکل گیری این مدل داشت.

این روند با نوآوری‌هایی که هر روزه توسط دو رهبر بازار نرم‌افزارهای CRM آنلاین به بازار عرضه می شود، به طور مرتب تقویت می‌شود. این دو رهبر یکی Microsoft Dynamics CRM Onlne است و دیگری Salesforce. 

وقتی این روند را دیدم و در پروزه‌های آن مشارکت کردم و مزایاش را دیدم، خیلی برانگیخته شدم که این مدل را در ایران عزیزمان طراحی و راه‌اندازی کنم. خوشبختانه با داشتن شبکه‌ای از دوستان متخصص، حرفه‌ای و همدل و بعد صرف ماه‌ها تحقیق و صرف مبالغ متنابهی پول که بدان (سرمایه گذاری اولیه) می‌گویند!؟ سرانجام این خدمت جدید در قالب شرکت کلاود افزار راه‌اندازی شد و هم اکنون در دسترس شرکت‌های ایرانی قرار گرفته است.

خوشحالی‌ام را از راه‌اندازی این سرویس واقعاً نمی‌توانم کتمان کنم. بی‌نهایت مفتخرم و خوشحال.

درباره این خدمات یا مدل ارائه نرم افزار بعداً بیشتر خواهم نوشت. 

 

/ 1 نظر / 83 بازدید
جواد

سلام مطمئنا وجود چنین امکانی در ایران باعث خوشحالی هست. اونم برای شرکتهایی تو ایران که هنوز یه شبکه درست و درمون ندارن. برای یه شرکتی داینامیکز سی ار ام رو می خواستم راه بندازم.(در واقع برای این کار استخدام شده بودم) شرکت داخل یک ساختمونی بود که چهار طبقه بود داخل هر طبقه هم یک یا دو تا مودم گذاشته بودندو همه از طریق این مودم ها به اینترنت وصل میشدند (یک شعبه هم یه جا دیگه داشتن). رئیس شرکت هم به شدت با شبکه کردن مخالف بود و حاضر به پرداخت هزینه اجاره vps و سرور هم نبودند. چقدر سخت بود اون روزها. اما ... آیا وجود چنین امکانی تو کشوری که در زمانهای مختلف به دلایلی از جمله انتخابات و ... دچار اختلال میشه منطقی هست!!! باور اینکه قطعی اینترنت باعث چند صد ساعت هرز رفتن نیروی کار توی یک شرکت یا سازمان باشه برای عده ای سخت هست.